Ponožky z bambusového vlákna | iVeronika.cz

Funkční ponožky a ponožky z bambusového vlákna

AKCE: Poštovné ZDARMA pro nákupy nad 300 Kč.
  • Stránky:
  • 1
  • 2

Ponožky

Nepodceňujte výběr ponožek, zvlášť pokud je chcete na zimní období či hledáte-li ponožky vhodné pro sportovní aktivity všeho druhu. Naštěstí se dnes vyrábí mnohé druhy ponožky se speciálními vlastnostmi. Oblíbené jsou ponožky s bambusovými vlákny.

O funkčních ponožkách

Ať už si na sebe oblékáme cokoliv, vyjma některých dnů v létě, jsou nezbytnou součástí našeho oblečení ponožky. Jejich úkolem je odsávání potu a chránění nohy před chladem, ale i mechanickým poškozením.

Ponožky se vyrábějí z různých materiálů a podle toho, jaké zvolíte, budou mít i určité vlastnosti.

Chcete-li ponožky se speciálními vlastnostmi, které „zvládnou“ i velkou fyzickou námahu, hodí se na sport a ochrání vás i ve velké zimě, volte funkční ponožky.

Funkční ponožky se vyrábějí se speciálních vláken mající jedinečné izolační, termoregulační a další vlastnosti zvyšující komfort při jejich nošení.

U funkčních ponožek se často setkáte nejen s tím, že jsou vyrobené ze speciálního materiálu, ale mnohdy mají i funkční tvar, díky kterému lépe drží na svém místě, neškrtí a jsou pohodlné i při delším sportování.

Ponožky z bambusového vlákna

Jedním z nejoblíbenějších materiálů, ze kterého se vyrábějí funkční ponožky, je bambus.

Bambusové vlákno se vyrábí na bázi regenerované celulózy. K výrobě dochází zpracováním surového bambusu. Tento materiál je volený pro své jedinečné vlastnosti.

Oceníte nejen termoregulační a absorpční vlastnosti materiálu s bambusovým vláknem, ale velmi příjemný je i na omak. Bambusové vlákno se také vyznačuje antibakteriálnimi a antistatickými vlastnostmi. Díky ponožkám s bambusovými vlákny si pod nimi udržíte přirozené mikroklima. V létě v nich není horko, v zimě vás naopak budou zahřívat. To je ideální kombinace typická pro kvalitní funkční prádlo. Speciální značkou zabývající se výrobou funkčních ponožek je Gina bamboo.

Gina bamboo kombinuje bambusové vlákno s bavlnou a elastanem v takovém poměru, aby kromě uvedených vlastností bambusu, vynikaly ponožky i dalšími pozitivními vlastnostmi typické pro bavlnu a elastan.

Vyzbrojte se komfortními ponožkami z bambusu, ve kterých se budete cítit dobře. Můžete si vybrat kotníkové, střední i klasické ponožky.